Teslimat Koşulları

altincadir.com’dan yaptığınız alışverişlerde siparişiniz anlaşmalı kargo firması (Yurtiçi Kargo) aracılığı ile Loomis Sigorta şirketi üzerinden sigortalı olarak teslimat adresinize gönderilmektedir. Siparişinizin durumunu, Hesabım - Siparişlerim sayfasından inceleyebilirsiniz. Siparişiniz kargo firmasına teslim edildiğinde e-posta ile bilgilendirilirsiniz. Hazırlanan siparişler, kargo firmasına Cumartesi, Pazar, resmi tatil ve bayram günleri dışında teslim edilmekte olup, Kargo firması Cumartesi (Yarım Gün), Pazar, resmi tatil ve bayram günleri dışında teslimat yapmaktadır.

Kargo firmasına teslim edilen siparişlerin, kargo firmasının teslimat yapmadığı günler dışında 24-48 saat içinde elinizde olması beklenmektedir. Kargo firmasının teslimat süreleri üzerinde Altınsay herhangi bir uygulama yapamamaktadır. Bu süre sonunda siparişiniz elinize ulaşmazsa çağrı merkezinden (0850 800 42 82)  bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Siparişinizin, alışveriş sırasında belirttiğiniz teslimat adresine teslim edilebilmesi için, ödemenizi kredi kartı kullanarak gerçekleştirdiyseniz, 3D Secure güvenlik sisteminin onayının alınmış olması gerekmektedir

Ödemeniz onaylandıktan sonra, ikinci aşama olarak ürünler, sipariş sırasında belirttiğiniz tercihleriniz doğrultusunda size özel olarak hazırlanır. Ürünlerin hazırlanması ve gönderimi, ödemenin onaylanmasından sonra satın almış olduğunuz ürünün sayfasında bulunan Temin Süresi bölümünde belirtilmektedir. Hazırlık safhasının, bu süreyi aşması durumunda e-posta veya telefon ile bilgilendirilirsiniz.

Teslimat adresi ve fatura adresinin aynı olduğu siparişlerde, ürün, fatura ve irsaliye belgeleriyle birlikte teslim edilecektir. Teslimat adresi ve fatura adresinin farklı olduğu siparişlerde, ürünün faturası, fatura adresine gönderilecek, ürünün irsaliyesi ise, ürünle birlikte teslimat adresine gönderilecektir.

Teslimat adresinde alıcının bulunamaması halinde, kargo firması ziyaret ihbar notu bırakmaktadır. Adresine, ziyaret ihbar notu bırakılan alıcının 3 gün içinde kargo firmasıyla irtibata geçmemesi halinde, kargo firması paketi altincadir.com’a geri getirecektir.

Teslimat adresinde alıcıya ulaşılamazsa kargo kuryesi ilgili binada görevliye bırakabilir.

Siparişlerinizi teslim almadan önce kesinlikle ürününüzü kontrol ediniz. Ürünlerinizi kontrol ettikten sonra teslim alınız. Ürünlerin eksik ya da hasarlı olduğunu düşündüğünüz durumda, kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketi teslim almayınız ve altincadir.com çağrı merkezini arayarak (0850 800 42 82) ya da email göndererek ( iletisim@altincadir.com) iletişime geçiniz. Sigorta şartı ürün kapıda teslim alındığı anda son bulunmaktadır. Bu sebeple ürünü kontrol ederek teslim almanız kendi lehinize olacaktır. Ürünü teslim aldığınızda, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.